7 mar 2010

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Kobiet!

Istnieją kwiaty, które symbolizują miłość, zazdrość, czystość, pasję i takie które będąc tylko namalowane dają nam dreszczyk emocji. We Włoszech właśnie kwitną krzewy i drzewka ogrodowe żółtych mimoz. Jest to nie odłączny element i symbol Święta Kobiet. Kwiat szczególnie piękny bo kwitnie właśnie teraz na przedwiośniu i ma piękną słoneczną barwę. Ale również inne kwiaty są zawsze niezwykle mile widziane przez nas kobiety i nie tylko wtedy gdy taki dar od mężczyzny podyktowany jest świętem lub konkretna okazją.

Myślę, że  bardzo ciekawe będzie podarowanie  całkiem nie typowych kwiatów, np. słoneczników ręcznie malowanych na ceramicznym talerzu. Zaletą malowanych kwiatów jest również to, że nie zwiędną, nie trzeba ich podlewać czy zmieniać im wody w wazonie, a mogą  mieć kształty i kolory zupelnie nie spotykane, prosto z wyobrażni artysty. Będą delektować nas swoim pięknem przez długie lata, a może nawet i wieki, dopóki się po prostu nie zbiją. Czyż to nie będzie piękny i oryginalny prezent?
Nie musi to tylko być jeden talerz, ale może być przeciez cały komplet stołowy. Jasne kolory nie będą się kłóciły z żadnym rodzajem potraw. Pasowałyby świetnie do sushi.
Takim sposobem mamy kwiaty zastawę stołową i kolację, brakuje tylko życzeń.

Życzę szczęścia i tylko pięknych i radosnych chwil wszystkim kobietom na świecie, a zwłaszcza 
tym, które wciąż żyją w niewoli i nie wiedzą nawet, że Średniowiecze już się dawno skończyło.

13 komentarzy:

 1. Ale cudo! Czy jest jakiś sposób, żeby taki talerz zawędrował do mojej kuchni?

  OdpowiedzUsuń
 2. @Hola Zaza Lombardi:Gracias amiga por tu visita y comentario.Buon lavoro!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Asi i Wojtka : no pewnie , że się znajdzie sposób na przesyłkę talerza : mogę go wysłać poczta z Perugi , gdzie obecnie jestem , albo z Warszawy gdy tam będę w sierpniu. Szczegóły możemy ustalić mailem. Serdecznie pozdrawiam i podaję adres : manigomia@yahoo.it.

  OdpowiedzUsuń
 4. Olá!
  Belo trabalho. Gostei muito.
  Beijinhos
  Linda

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Linda, bardzo mi miło Cie widzieć, serdeczne pozdrowienia!:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny! czy talerz jest gotowy, czy robisz go ręcznie z gliny i wypalasz? Te farby są w jaki sposób utrwalane? Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 7. @Nanda:tak, talerz jest już gotowy, jest po pierwszym wypieku i pokryty białym szkliwem, na którym maluję specjalnymi farbami do ceramiki. Po wykonaniu całego malunku talerz spryskuje sie innym rodzajem szkliwa, które podczas drugiego wypieku, utrwali kolory i nada przedmiotom połysk. Serdecznie pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniała pasja i talent, cudo prace:) Gratuluję i serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. @Danka: Bardzo dziekuje za przemiły komentarz i cieplutko pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 10. wspaniałe malowidło! uwielbiam słoneczniki! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. @Titaania yng Nghymru: Bardzo sie ciesze, ze podobaja sie te moje malowidla i pozdrawiam serdecznie!:))

  OdpowiedzUsuń
 12. zapraszam na moj witrażowy blog :) ja dla odmiany maluję na szkle, ale ceramika z pewnego wzgledu tez mi jes bliska :)

  OdpowiedzUsuń