About meMoja przygoda z ceramiką zaczeła się prawie 15 lat temu, gdy zamieszkałam we Włoszech, w Derucie, małym miasteczku w regionie Umbria, słynącym na świecie już od Sredniowiecza z przepięknych tradycyjnych wyrobów ceramicznych.Zachwyciłam się ręcznie, precyzyjnie malowanymi wyrobami o wspaniałych kolorach i różnorodnych dekoracjach i postanowiłam sama spróbować tej sztuki.

Kupiłam wszystkie potrzebne materiały i zabrałam się do pracy, a gdy mój pierwszy talerz był gotowy, byłam niesamowicie z siebie dumna i szczęśliwa. Popędziłam do znajomej malarki by się pochwalić swoim dziełem i spytać co o tym myśli?  Nie ukrywam, że spodziewałam się pochwały. Cóż... spytała mnie tylko, czy malowałam palcami, czy jednak używałam pędzli.... Byłam załamana, bo wiadomo, że nie da się malować delikatnych wzorów palcami! Ale to uświadomiło  mi, że bez szkoły, która mi da podstawy znajomości technik i materiałów ceramicznych, a nawet znajomości cennych sekretów artystów rzemieślników, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, sama nic nie zrobię.

Skończyłam więc renomowaną 
Szkołę Ceramiki Artystycznej Romano Ranieri w Derucie.
Szkoła i praca w fabryce ceramiki artystycznej, otworzyły mi oczy na to, jak wielki ogrom wiedzy teoretycznej, praktyki i doświadczenia potrzebne jest do tego, by stworzyć coś pięknego, co się może podobać, a nawet mienić dziełem sztuki. 


Wzorując się na tradycyjnych antycznych wzorach, dodaję zawsze wiele od siebie, lub realizuję całkowicie własne pomysły, tak więc każda rzecz jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Jeśli chcesz coś kupić, lub tylko o coś zapytać, napisz do mnie. Zapraszam ! mmarta696@gmail.com
                                                                       Pozdrawiam
                                                                          Marta Mangos